Velká cena Třeština - 17. srpna 2014

Po sobotní soutěži v Hrabišíně, jsem se v neděli 17. srpna vydali na další Velkou cenu, tentokrát do Třeštiny. Zde se soutěžilo jak v kategorii mužů a žen, tak i v kategorii veteránů. Soutěže se zúčastnilo 29 družstev mužů, 16 družstev žen a 14 družstev veteránů, o konkurenci tedy nebyla nouze. Naši muži i veteráni se vydali na tuto soutěž za účelem pěkného umístění a samozřejmě co nejvyššího bodového ohodnocení do celkového pořadí VC Holba Cupu, opak byl však pravdou.

Jak již bylo zmíněno, náš stroj není v nejlepší kondici, proto jsme se rozhodli, požádat o výpomoc hasiče z Lesnice, kteří nám ochotně zapůjčili svůj stroj i se strojníkem. Kvůli absenci našeho béčkaře, převzal jeho post strojník, který s touto pozicí nemá moc zkušeností. Zpočátku probíhal náš útok bez problémů, ty nastaly až během roztahování béček, kdy byly odhozeny oba spoje již u prvního béčka. Bylo jasné, že proudaři nebudou mít moc šancí přiblížit se k čáře sestřiku. Levému proudaři se přes to všechno podařilo sestřelit terč v čase 19,04, pravý proudař byl bohužel hodně daleko, proto mu musel jiný člen družstva pomoci dotáhnout jeho hadici blíže k terči. Časomíra se nakonec zastavila v čase 37,14, což stačilo až na 23. místo se ziskem 3 bodů do celkového pořadí VC Holba Cupu. Družstvo mužů mnohokrát děkuje hasičům z Lesnice za zapůjčení jejich stroje i se strojníkem.

Smůla se tentokrát nevyhnula ani družstvu našich veteránů, kteří svůj pokus zakončili tak rychle, jako jej rozběhli. Béčkaři se nepodařil spojit ani jeden jeho spoj, čímž se jejich pokus stal pokusem neplatným.

Výsledky:

Výsledky družstva Sobotína můžete nalézt v kategorii Požární sport -> 2014 -> Výsledky Sobotína nebo kliknutím na odkaz "Výsledky Sobotína".

Výsledky ze soutěže můžete nalézt v kategorii požární sport -> 2014 -> Výsledky soutěží nebo kliknutím na odkaz "Výsledky soutěží".

A celkové pořadí Velké ceny HOLBA cup 2013 naleznete v kategorii Požární sport -> 2014 -> Pořadí VC HOLBA cup nebo kliknutím na odkaz "Pořadí VC HOLBA cup".

Muži:

Veteráni: