Zpět


Výjezd - 3x odstranění stromu - 9. července 2021

   Naše jednotka vyjížděla dne 9. července 2021 hned ke třem událostem a to k popadaným stromům na komunikaci. Tady jsou všechny tři události:   

Událost č. 1:

   Dne 9. 7. 2021 v 5:07 byla jednotka operačním a informačním střediskem Olomouckého kraje vyslána k pádu stromu přes komunikaci číslo I/11, a to v místní části Rudoltice v úrovni obecních chatek. Jednotka vyjela s CAS 24 DENNIS Rapier v počtu 1+4 a na místě události byla jako první. Průzkumem zjistila, že spadlý strom zasahuje do půlky komunikace. Za pomocí motorové řetězové pily JSDH Sobotín jednotka strom rozřezala, komunikaci uklidila a opětovně zprůjezdnila. Poté jednotka pokračovala dál v jízdě ve směru na Ostravu. Zde narazila na další dva spadlé stromy, které taktéž rozřezala a uklidila z komunikace. Následně se na místo události dostavila jednotka HZS Šumperk. Poté se obě jednotky odebraly zpět na základnu.

 

Událost č. 2:

   Dne 9. 7. 2021 v 6:44 byl jednotce na žádost starostky obce operačním a informačním střediskem Olomouckého kraje vyhlášen poplach k nahlášené události, a to spadlému stromu na místní komunikaci v Sobotíně u č.p. 186 (Bílý dům). Jednotka vyjela s CAS 24 DENNIS Rapier v počtu 1+2 a na místě události zasahovala sama. Průzkumem zjistila, že se jedná o vzrostlý strom přes celou komunikaci. Jednotka se rozhodla pro jeho pokácení a rozřezání za pomocí motorové řetězové pily JSDH Sobotín. Jednotka na místě události zasahovala přes jednu hodinu a komunikaci uklidila a opětovně zprůjezdnila. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.

 

Událost č. 3:

   Dne 9. 7. 2021 v 8:13 byla jednotka operačním a informačním střediskem Olomouckého kraje vyslána k pádu stromu přes komunikaci, a to v místní části Klepáčov u chaty Kamzík, kde mělo být uvězněné vozidlo. Jednotka vyjela s CAS 24 DENNIS Rapier v počtu 1+2 a na místě události byla jako první. Průzkumem zjistila, že přes celou komunikaci leží dva menší stromy, ale žádné vozidlo se zde už nenachází. Za pomocí motorové řetězové pily JSDH Sobotín jednotka stromy rozřezala, komunikaci uklidila a opětovně zprůjezdnila. Následně se na místo události dostavila jednotka HZS Šumperk. Poté se obě jednotky odebraly zpět na základnu.

 

Foto:

 

Video:


 
 
18. 07. 2021 16:44:16curil

Zpět