Zpět


Velká cena Sobotín - 6. srpna 2017

   Neděle 6. srpna patřila v kalendáři Velkých cen Holba Cupu 2017 Sobotínu. Už od brzkého rána probíhaly na našem areálu u hasičské zbrojnice, kde se uskutečnil první ročník memoriálu Zdeňka Měrky, četné přípravy, abychom pro všechna družstva i návštěvníky zajistili co nejlepší podmínky. Naši neobvyklou a pro proudaře nelehkou trať přijelo pokořit 24 družstev mužů, 9 družstev žen a 12 družstev veteránů.

   V kategorii mužů se na vítěze čekalo až do startu předposledního družstva, kterým byl Ráječek. Časem 15,17 nejen zvítězil, ale také nastavil nový traťový rekord. Na druhém místě skončilo družstvo Nemrlova (15,21) a na stupně vítězů se probojoval ještě Hrabišín (15,26).Naše družstvo mužů nastoupilo na startovní čáru až po polední pauze. Bohužel se nám nepodařilo štěstěnu naklonit ani na domácí dráze a opět náš útok ztroskotal už na nalívačce. Košíkáři se ani na třetí pokus nepodařilo našroubit koš na savici a útok vzdal. Tím pádem jsme si zapsali už čtvrtý neplatný pokus sezóny. Za výpomoc na PP děkujeme Honzovi Přecechtělovi z Třeštiny.

   Současně s kategorií mužů probíhala i kategorie žen. Zde slavilo největší úspěch družstvo Dolní Libiny, které dosáhlo času 19,52 a stejně jako muži z Ráječku nastavilo nový rekord dráhy ve své kategorii. Za ně se postupně zařadily ženy z Hrabové (20,76) a Nového Malína (20,88).

   Závěr soutěžního dne patřil již tradičně veteránům, kdy naše družstvo celou kategorii odstartovalo. Jejich útok sice vypadal nadějně, ale bohužel se levému proudaři dlouho nedařilo sestřelit terč. Z toho důvodu si domácí doběhli pro šesté místo s časem 25,27 (PP: 20,77) a připsali si dalších pět bodů do celkového pořadí Holba Cupu. Za výpomoc na stroji opět děkují Martinovi Havlíčkovi z Hrabišína. První místo si stejně jako loni odvezlo družstvo Hrabišína (20,20), stříbro patřilo Bratrušovu (21,84) a na bronzové příčce skončily Dolní Studénky (22,70).

   Závěrem bychom chtěli poděkovat všem, kteří se jakýmkoli způsobem podíleli na zajištění bezproblémového chodu celé soutěže. Velice vděčni jsme také sponzorům, díky kterým jsme mohli zajistit věcné ceny pro nejlepší zúčastněná družstva.

 

Výsledky:

Výsledky družstva Sobotína můžete nalézt v kategorii Požární sport -> 2017 -> Výsledky Sobotína nebo kliknutím na odkaz "Výsledky Sobotína".

Výsledky ze soutěže můžete nalézt v kategorii požární sport -> 2017 -> Výsledky soutěží nebo kliknutím na odkaz "Výsledky soutěží".

A celkové pořadí Velké ceny HOLBA cup 2017 naleznete v kategorii Požární sport -> 2017 -> Pořadí VC HOLBA cup nebo kliknutím na odkaz "Pořadí VC HOLBA cup".

Foto:

 

Video:

Muži: 

 

 

Veteráni: 

 
 
14. 08. 2017 19:03:05curil

Zpět