Zpět

Finále Velké ceny Hrabišín - 11. září 2021

Tradiční Soutěží mistrů byl zakončen letošní 26.ročník soutěže v požárním sportu Holba Cup, tentokrát v Hrabišíně. Této soutěže se může zúčastnit 10 nejlepších týmů konečné trabulky v kategorii mužů, 7 nejlepších  týmů v kategorii žen a veteránů. Soutěž je dvoukolová. V prvém kole závodí všechny kategorie na trati osazené překážkami a to kolejemi na prvé hadici B a plůtky na jednotlivých proudech. Druhé kolo běží kategorie žen a veteránů na hladké trati. V kategorii mužů sráží družstvo dva terče. Po sražení vybíhá ze základny závodník, který prodlužuje pravý proud o jednu hadici a dochází ke sražení třetího terče.

Prvé kolo přineslo v kategorii mužů velmi zajímavé výsledky.Především se soutěž zcela nevydařila letošnímu šampionu, družstvu Nemrlova. Svůj pokus dokončil Nemrlov až za28,20 vteřin.Naopak ve skvělé fazoně se předvedla Velká Bystřice /18,68/, Janovice /18,05/ a především Hrabišín, který pokořil trať za neuvěřitelných 16,08 vteřin.

V kjategorii žen se z předních týmů soutěž nepodařila Kosovu, který svůj pokus nedokončil.Svoji pohodu předvedlo nadějné družstvo Hrabišína, které trať absolvovalo za 21,01 vteřin.Dařilo se rovněž Pavlovu, který trať zaběhl za 22,25 vteřin a svoji naprostou převahu předvedlo družstvo Dolní Libiny, které jako jediné dosáhlo času pod dvacet sekund a to 19,71 vteřin.

V kategorii veteránů se prvé kolo nepodařilo loňskému vítězi této soutěže, družstvu Dolních Studének, které dosáhlo času 28,07 vteřin.Naopak velmi dobrých výsledků dosáhlo družstvo Širokého Brodu /25,36/ a Bludova /22,68/.Všem pak rybník vypálila Zvole, která dosáhla času 22,41 vteřin a v prvém kole zvítězila.

Druhé kolo započala družstva veteránů a zde se nejlépe dařilo družstvům Bratrušova/19,30/, Širokého Brodu/19,36/ a Hrabišína/19,79/. Družstvům Bratrušova a Hrabišína jejich dobrý výkon ve druhém kole však již nestačil.Družstvu Bludova stačil čas 21,56 vteřin na druhé místo a v soutěži i druhé kolo podpořila Zvole dobrým časem 20,35 vteřin což v součtu s kolem prvním znamenalo vítězství v soutěži. Třetí se pak umístil Široký Brod.

V kategorii žen se nejlépe dařilo družstvu Kosova, které dosáhlo času18,47 vteřin a byl to v tomto kole čas nejlepší. Bohužel neplatný pokus z kola prvního kola znamenal, že družstvo Kosova nemohlo býl lépe umístěno, než na 6.místě.Opět se pokus podařil Pavlovu, který ho dokončil za 19,29 vteřin a celkově se tak umístil na 2.místě.Čas 19,58 stačil v součtu obou kol k vítězství i na této soutěži. Třetí pak skončil Hrabišín/20,67/.

U mužů se pak prodloužení nejlépe povedlo Hrabišínu, který trať absolvoval za 30,75 vteřin a zaslouženě zvítězil.Čas33,16 stačil Janovicím na druhé místo a třetí pak skončila Velká Bystřice, která trať zaběhla za 33,90 vteřin.

V závěru pak byli vyhlášeni vítězové Holba Cupu v jednotlivých kategoriích. V kategorii mužů se vítězem stalo družstvo Nemrlova před Bludovem a Hrabišínem.

V kategorii žen se vítězem stalo družstvo Dolní Libiny před Kosovem a Pavlovem.

V kategorii veteránů zvítězilo v Holba Cupu družstvo Širokého Brodu předBohuslavicemi a Hrabišínem.

Výsledky:

Výsledky družstva Sobotína můžete nalézt v kategorii Požární sport -> 2021 -> Výsledky Sobotína nebo kliknutím na odkaz "Výsledky Sobotína".

Výsledky ze soutěže můžete nalézt v kategorii požární sport -> 2021 -> Výsledky soutěží nebo kliknutím na odkaz "Výsledky soutěží".

A celkové pořadí Velké ceny HOLBA cup 2021naleznete v kategorii Požární sport -> 2021 -> Pořadí VC HOLBA cup nebo kliknutím na odkaz "Pořadí VC HOLBA cup".