Výjezd - nehoda motorkáře na Skřítku - 8. září 2021

Dne 8. 9. 2021 v 15:28 byl jednotce operačním a informačním střediskem Olomouckého kraje vyhlášen poplach k nahlášené události DN motorky. Jednotka vyjela s CAS 24 DENNIS Rapier v počtu 1+2 na silnici I/11 v poslední levotočivé zatáčce před motorestem Skřítek směrem na Ostravu. Jednotka průzkumem na místě události zjistila, že je havarovaná motorka zaklíněná ve svodidlech a na zemi vedle motorky leží motorkář,  který je při vědomí. Motorkář si stěžoval na bolest ruky a ramene. Motorkáři jsme opatrně sejmuli přilbu a nasadili krční límec. Poté byl předán ZZS. Následně jednotka provedla protipožární opatření a odpojení akumulátoru na havarované motorce. Dále jednotka, společně s HZS Šumperk, provedla zasypání drobného úniku provozních kapalin sorbentem. Po celou dobu zásahu řídila jednotka ,společně s HZS Šumperk, provoz kyvadlově. Po zadokumentování nehody PČR došlo k vyproštění motorky ze svodidel. Poté se jednotky odebraly zpět na základnu.

17. 09. 2021 19:25:43curil