Zpět

Pohárová soutěž Vernířovice - 1. července 2017

Po Velké ceně v Postřelmůvku jsme se ještě tentýž den, tedy v sobotu 1. července, zúčastnili pohárové soutěže v nedalekých Vernířovicích.  Na startovní čáru se postavilo 9 družstev mužů, mezi které byli zařazeni i naši veteráni, a 2 družstva žen.

Dráha byla pro muže i ženy připravená na 2B hadice a ozvláštněná dvěma překážkami - průvlakem pro béčkaře a žebříkem pro proudaře. Navíc celá soutěž probíhala ve dvou kolech, tím pádem mělo každé družstvo hned dvě šance předvést, co umí.

Na start jsme se z různých důvodů postavili v netradiční sestavě - na koši i obou proudech nám vypomáhali naši veteráni.  V první kole jsme dosáhli času 19,48 a usadili se v čele průběžného pořadí.  Do druhého kola jsme šli se snahou naše postavení upevnit, což se nám podařilo. Dokonce jsme zvládli čas z prvního kola vylepšit – dokončili jsme za 18,82 a s velkým náskokem zvítězili.

Veteráni si v prvním kole také nevedli špatně. Výsledným časem 21,04 dosáhli na páté místo. Ovšem ve druhém kole se béčkaři nepodařily spojit hadice pod průvlakem a proto dokončili až v čase 38,40. I přes tohle zaváhání si veteráni domů odvezli páté místo. Za výpomoc na stroji děkujeme Martinovi Havlíčkovi z Hrabišína.

Výsledky:

Výsledky družstva Sobotína můžete nalézt v kategorii Požární sport -> 2017 -> Výsledky Sobotína nebo kliknutím na odkaz "Výsledky Sobotína".

Výsledky ze soutěže můžete nalézt v kategorii požární sport -> 2017 -> Výsledky soutěží nebo kliknutím na odkaz "Výsledky soutěží".