Zpět

Finále Velké ceny Nemrlov - 10. září 2016

Soutěží mistrů v Nemrlově byl zakončen letošní ročník Holba Cupu. Zúčastnilo se ho nejlepších 10družstev mužů, 7 družstev žen a 7 družstev veteránů, Soutěž byla dvoukolová, když trať pro všechny kategorie byla v prvém kole osazena překážkami a to kolejemi a plůtky.  V kategorii mužů se v prvém kole nejvíce dařilo domácímu Nemrlovu, který nástrahy tratě překonal za 15,12 sekundy. Zavěsila se za něj Nemile časem 16,07 vteřiny a na třetí místo se protlačil Pavlov za 16,10 vteřin.

V kategorii žen se v prvém kole nejvíce dařilo Chromči, která trať zvládla za 20,07 vteřin. Dolní Libina potvrdila své kvality a dokončila za 21,67 vteřin. Třetí pak byl Pavlov za 21,71 vteřin.

V kategorii veteránů šel Hrabišín za svým cílem a chtěl dokázat, že i když mu uniklo vítězství v této kategorii Holba Cupu, chce zvítězit na soutěži mistrů. Dosáhl času 19,59 vteřin a ujal se vedení. Druhý Sudkov dosáhl času 21,38 vteřin a třetí Sobotín času 21,96.

Druhé kolo pak v soutěži mužů bylo daleko složitější, neboť po sestřiku prvých dvou terčů byl po prodloužení vedení srážen ještě třetí terč. S touto náročnou úlohou se nejlépe vyrovnal domácí Nemrlov a dokončil svůj pokus za vynikajících 29,24 vteřin. Nic za ním nezůstal pozadu Pavlov, který dokončil za 30,58 vteřin. Třetí pak skončily Bohuslavice časem 32,63 vteřin. Celkovým vítězem v kategorii mužů se tak stal Nemrlov před Pavlovem a Bohuslavicemi.

Kategorie žen a veteránů pak závodila na hladké trati a v tomto kole podala nejlepší výkon Hrabová časem 17,60 vteřin, následována Chromčí časem 18,66 vteřin a Dolní Libinou časem 19,20 vteřin. Celkovým vítězem se pak zcela zaslouženě stala Chromeč před Dolní Libinou a Třeštinou.

V kategorii veteránů byl v tomto kole nejlepší Bratrušov za 19,63 vteřin, před Sudkovem 20,37 vteřin a Leštinou za 20,56 vteřin. Celkovým vítězem se stal Hrabišín před Sudkovem a Leštinou.

Všechna družstva pak byla bohatě odměněna věcnými cenami a poháry díky velmi dobré spolupráci se sponzory a to generálním sponzorem Holba Hanušovice, autosalonem Renault Kubíček, Olomouckého kraje a dalších.

Pomyslnou tečkou za uplynulou sezónou je pro nejlepší družstva okresu Šumperk nepochybně Finále mistrů. Startovat na této soutěži může pouze prvních deset družstev mužů, sedm družstev žen a sedm družstev veteránů. A protože pořadateli jsou vždy vítězové loňské sezóny, letos se tato tečka uskutečnila v Nemrlově, a to v sobotu 10. září.

Do Nemrlova se v letošním roce probojovali jen naši veteráni, družstvo mužů skončilo až na třináctém místě. V prvním kole, kdy na béčakře čekal průvlek a na proudaře ploty, se veteránům podařilo dokončit v čase 21,96 (PP: 21,60), což stačilo na prozatímní třetí místo.

Ve druhém kole už se tolik nedařilo. Komplikace nastaly hned na základně, kdy rozdělovač vybíhal s nezapojenou hadicí C. Tuto chybu sice stihl napravit, ale poté, co mu přišla do hadic voda, se od rozdělovače odpojila hadice B, což znamenalo mnohem větší zdržení. Proto se časomíra zastavila až v čase 32,75 (32,38), za který si veteráni připsali poslední, tedy sedmé místo.

Se součtem časů z obou kol se veteráni umístili na výsledném šestém místě. Za výpomoc na proudu děkují Petrovi Pastyříkoviz Hrabišína a na stroji Martinovi Havlíčkovi rovněž z Hrabišína, který jim pomáhal celou letošní sezónu.

Výsledky:

Výsledky družstva Sobotína můžete nalézt v kategorii Požární sport -> 2016 -> Výsledky Sobotína nebo kliknutím na odkaz "Výsledky Sobotína".

Výsledky ze soutěže můžete nalézt v kategorii požární sport -> 2016 -> Výsledky soutěží nebo kliknutím na odkaz "Výsledky soutěží".

A celkové pořadí Velké ceny HOLBA cup 2013 naleznete v kategorii Požární sport -> 2016 -> Pořadí VC HOLBA cup nebo kliknutím na odkaz "Pořadí VC HOLBA cup".