Zpět

Velká cena Sobotín - 7. srpna 2016

Neděle 7. srpna patřila v kalendáři Velkých cen Holba Cupu 2016 nám. Už od brzkého rána probíhaly na našem areálu u hasičské zbrojnice mohutné přípravy, abychom pro všechna družstva i návštěvníky zajistili co nejlepší podmínky.  Naši neobvyklou a pro proudaře nelehkou trať přijelo pokořit 28 družstev mužů, 11 družstev žen a 11 družstev veteránů.

V kategorii mužů musel o vítězi soutěže rozhodnout první terč, neboť družstvo Pavlova a Hrabišína dosáhlo shodného výsledného času (15,48). Nakonec si putovní pohár odvezlo družstvo Pavlova. Na druhém místě tedy skončilo družstvo Hrabišína a na stupně vítězů se probojoval ještě Nemrlov (15,63). Naše družstvo mužů nastoupilo na startovní čáru až po polední pauze. Na základně klaplo vše na jedničku. Malá chybička se objevila jen u levého proudaře, který u terče špatně zaklekl a proto sestřelil o téměř vteřinu později než proudař pravý (15,11). Výsledným časem 16,01 se domácí družstvo umístilo na krásném čtvrtém místě a získalo dvacet bodů do celkového pořadí Holba Cupu.

Současně s kategorií mužů probíhala i kategorie žen. I v této kategorii slavilo největší úspěch družstvo Pavlova, které dosáhlo času 20,28. Za ně se postupně zařadily ženy z Dolní Libiny (20,48) a Hrabové (21,75).

Závěr soutěžního dne patřil již tradičně veteránům. Naše družstvo celou kategorii odstartovalo a i u nich, stejně jako u mužů, se projevila výhoda znalosti domácí trati. Bezchybným výkonem si veteráni doběhli pro krásné druhé místo s časem 19,83 (LP: 19,30) a dalších 12 bodů do celkového pořadí Holba Cupu. První místo si stejně jako loni odvezlo družstvo Hrabišína (19,47) a na bronzové příčce skončil Sudkov (21,11).

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem, kteří se jakýmkoli způsobem podíleli na zajištění bezproblémového chodu celé soutěže. Velice vděčni jsme také sponzorům, díky kterým jsme mohli zajistit věcné ceny pro nejlepší zúčastněná družstva.

Další hezké fotky naleznete na profilu pana Josefa Panáčka tady:

Výsledky:

Výsledky družstva Sobotína můžete nalézt v kategorii Požární sport -> 2016 -> Výsledky Sobotína nebo kliknutím na odkaz "Výsledky Sobotína".

Výsledky ze soutěže můžete nalézt v kategorii požární sport -> 2016 -> Výsledky soutěží nebo kliknutím na odkaz "Výsledky soutěží".

A celkové pořadí Velké ceny HOLBA cup 2013 naleznete v kategorii Požární sport -> 2016 -> Pořadí VC HOLBA cup nebo kliknutím na odkaz "Pořadí VC HOLBA cup".