Zpět

Velká cena Sobotín - 29. srpna 2015

Po šestileté pauze se nám konečně podařilo do Sobotína navrátit pořadatelství Velké ceny. V sobotu 29. srpna probíhaly už od časného rána přípravy areálu u hasičské zbrojnice. Startovní listina obsahovala 23 družstev mužů, 9 družstev žen a 10 družstev veteránů.

Celodenní soutěžení tradičně započalo naše družstvo mužů. Kluci byli na domácí půdě pod značným tlakem a spíše než na výkon se soustředili na organizační zajištění soutěže. Přesto dokázali dosáhnout slušného času 16,48 (LP: 16,43). Jediný zádrhel nastal u košíkáře, kterému na moment vyplaval koš nad hladinu. Tím pádem byla pomalejší voda, na kterou si museli proudaři počkat.

Kategorii mužů naprosto ovládlo družstvo Hrabišína, které díky svému bezchybnému pokusu doběhlo v čase 15,29, nastavilo nový traťový rekord a zaslouženě zvítězilo. Na stupně vítězů se probojoval ještě Nemrlov (15,36) a Bludov ll, který dokončil za rovných 16 vteřin. Domácí se umístili na desátém místě a připsali si dalších 12 bodů do průběžného pořadí Holba Cupu.

Současně s kategorií mužů probíhala i kategorie žen. Vedení se ujalo hned první startující družstvo žen z Dolní Libiny s časem 20,92. Postupně se za ně zařadila děvčata z Třeštiny (20,93) a Hrabové (21,23).

Závěr soutěže patřil těm nejzkušenějším. Stejně jako naši muži, tak i veteráni svoji kategorii odstartovali. Jejich útok proběhl bez jakýchkoli problémů. Časem 20,90 (LP: 20,47) se umístili na pátém místě a získali dalších šest bodů do celkového pořadí Holba Cupu.

I mezi veterány suverénně zvítězilo družstvo Hrabišína s časem 19,48. Na druhém místě skončila Hrabová (20,07) a pro třetí místo si doběhl Bratrušov (20,20).

Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kteří se jakýmkoli způsobem podíleli na zajištění bezproblémového chodu celé soutěže. Velice vděčni jsme také sponzorům, díky kterým jsme mohli zajistit věcné ceny pro nejlepší zúčastněná družstva.

Další hezké fotky naleznete na profilu pana Josefa Panáčka tady:

Výsledky:

Výsledky družstva Sobotína můžete nalézt v kategorii Požární sport -> 2015 -> Výsledky Sobotína nebo kliknutím na odkaz "Výsledky Sobotína".

Výsledky ze soutěže můžete nalézt v kategorii požární sport -> 2015 -> Výsledky soutěží nebo kliknutím na odkaz "Výsledky soutěží".

A celkové pořadí Velké ceny HOLBA cup 2015 naleznete v kategorii Požární sport -> 2015 -> Pořadí VC HOLBA cup nebo kliknutím na odkaz "Pořadí VC HOLBA cup".