Zpět

Finále Velké ceny Pavlov - 13. září 2014

Poslední soutěží Holba Cupu je již tradičně Soutěž mistrů, které se v Pavlově zúčastnilo 10 nejlepších družstev mužů, 7 nejlepších družstev žen a 7 družstev veteránů. Soutěž je dvoukolová a vítězem se stává družstvo s nejlepším součtem časů. Prvé kolo je pro všechny kategorie stejné. Trať je osazena překážkami, na dopravním vedení kolejemi, na obou proudech plůtky.

V kategorii mužů se tentokrát soutěžícím družstvům nedařilo časy stáhnout pod dvacátou sekundu. Až start Nemile znamenal pokoření této hranice, když dosáhla času18,71. Přiblížil se jí Nemrlov časem19,76. Nejlepšího času pak dosáhla Hrabová za 18,28 vteřin.

V kategorii žen se nejlépe prezentovala Hrabová, která dosáhla času 21,73 vteřin, před Rájcem /22,70/ a Dolní Libinou /23,20/.

V kategorii veteránů se vedení ujalo družstvo Bludova, které dosáhlo času 23,66 vteřin, druhá skončila Leština za 24,60 a třetí Třeština za 25,67.

Druhé kolo zahájila děvčata, která závodila na trati bez překážek, stejně jako veteráni. Zde svou převahu vyjádřilo družstvo Rájce, které dokončilo svůj pokus za 20,38. Druhá skončila Dolní Libina za 21,62 a třetí pak družstvo Hrabové za 23,44.

U veteránů se tentokrát nejvíce dařilo Bohuslavicím, které dosáhly času21,31, druhé pak skončilo družstvo Hrabišína/22,39/ a třetí pak družstvo Bludova za 23,74.

V kategorii mužů se po sestřiku prvých dvou terčů prodlužoval pravý proud a sestřik terče byl prováděn přes okno. Nejlépe se s touto komplikací vypořádalo družstvo Hrabové, které se jako jediné dostalo pod hranici třiceti sekund a dosáhlo času 29,86. Druhý skončil Pavlov za 30,61 a třetí Hrabišín za 31,27.

Po součtu časů z obou kol se vítězem Soutěže mistrů v kategorii mužů stala zcela zaslouženě Hrabová, která zvítězila v obou kolech, před Pavlovem a Nemilí.

V kategori žen pak zvítězil Rájec před Dolní Libinou a Hrabovou.

V kategorii veteránů se stalo vítězem družstvo Bludova před Bohuslavicemi a Hrabišínem.

Na závěr bylo provedeno oficiální vyhlášení výsledků Holba Cupu pro rok 2014, kdy vítězem celého seriálu v kategorii mužů se stalo družstvo Pavlova před Bludovem II a Hrabovou. V kategorii žen se stalo vítězem družstvo Rájce před Dolní Libinou a Hrabovou. V kategorii veteránů bylo vyhlášeno vítězem družstvo Bludova před Hrabišínem a Bohuslavicemi. Všem družstvům pak byly předány hodnotné ceny poskytnuté sponzory této soutěže, zejména Pivovarem Holba Hanušovice, Penam Šumperk a Renaultem Kubíček.

Výsledky:

Výsledky družstva Sobotína můžete nalézt v kategorii Požární sport -> 2014 -> Výsledky Sobotína nebo kliknutím na odkaz "Výsledky Sobotína".

Výsledky ze soutěže můžete nalézt v kategorii požární sport -> 2014 -> Výsledky soutěží nebo kliknutím na odkaz "Výsledky soutěží".

A celkové pořadí Velké ceny HOLBA cup 2012 naleznete v kategorii Požární sport -> 2014 -> Pořadí VC HOLBA cup nebo kliknutím na odkaz "Pořadí VC HOLBA cup".