Zpět

Velká cena Bohuslavice - 31. srpna 2014

V neděli 31. srpna pořádal svoji soutěž sbor dobrovolných hasičů z Bohuslavic. Tato soutěž byla zařazena do seriálu Holba Cupu pro všechny tři kategorie. V kategorii mužů se o prvenství přijelo utkat 32 družstev, v kategorii žen 14 družstev a v kategorii veteránů družstev 13. Na této trati s tradiční pravotočivou zatáčkou nebyla o konkurenci nouze.

Na startovní čáru jsme se postavili jako třetí družstvo po polední přestávce. Do svého pokusu jsme chtěli dát vše, protože stále usilujeme o udržení 15. pozice v celkovém pořadí Holba Cupu a tedy i o právo pořádat Velkou cenu pro příští rok. V prvních vteřinách vypadal náš útok velice slibně. Bohužel jsme nepokračovali tak, jako jsme začali. Levému proudaři se rozpojila proudnice, což mělo obrovský dopad na náš konečný výsledek. I když pravý terč byl sražen v čase 15,87, časomíra se zastavila až v čase 25,36. Tímto se stal náš útok až posledním dokončeným útokem a zajistil nám pouhé dva body do celkového pořadí Holba Cupu. Naštěstí se příliš nevedlo ani našemu pronásledovateli, tedy Sudkovu, který za čas 17,93 získal 6 bodů. Tudíž jsme si naši 15. pozici v celkové tabulce prozatím udrželi, ale s náskokem pouhých pěti bodů před již zmiňovaným Sudkovem.

Našim veteránům šlo na této soutěži taktéž o hodně. Pokud by dokázali zvítězit a veteráni z Bludova by svůj pokus nedokončili, mohli obsadit celkové první místo. Bohužel vše neproběhlo, tak jako mělo, i když naši veteráni všem ukázali, že umí podat kvalitní výkon. Zadek klapl na jedničku. Očekávalo se tedy, jak se předvedou proudaři. Levý terč byl sestřelen v čase 18,54, což bylo vyhodnoceno jako nejrychleji sražený terč soutěže. Bohužel došlo k průstřiku na terči pravém, který byl sražen až v čase 20,42. Tento výkon veteránům zajistil krásné 3. místo. Po součtu všech bodů naši veteráni obsadili celkové 5. místo, což pro ně bylo mírným zklamáním, ale vše brali s nadhledem. Sami museli uznat, že jejich kategorie byla letos velice vyrovnaná a o skvělé výkony zde nebyla nouze.

Výsledky:

Výsledky družstva Sobotína můžete nalézt v kategorii Požární sport -> 2014 -> Výsledky Sobotína nebo kliknutím na odkaz "Výsledky Sobotína".

Výsledky ze soutěže můžete nalézt v kategorii požární sport -> 2014 -> Výsledky soutěží nebo kliknutím na odkaz "Výsledky soutěží".

A celkové pořadí Velké ceny HOLBA cup 2013 naleznete v kategorii Požární sport -> 2014 -> Pořadí VC HOLBA cup nebo kliknutím na odkaz "Pořadí VC HOLBA cup".