Zpět

Finále Velké ceny Pavlov - 7. září 2013

Soutěží mistrů byl zakončen letošní ročník Holba Cupu v požárním sportu. Tentokrát na půdě loňského vítěze Pavlova. K soutěži bylo pozváno nejlepších 10 družstev mužů konečné tabulky a družstvo Bludov l, které bylo na stupních vítězů na Okresním kole. Dále pak 7 nejlepších družstev žen a 7 nejlepších družstev veteránů. Soutěž probíhala dvoukolově a pro družstva byla postavena náročná trať.

V kategorii mužů se prvé kolo nejlépe vydařilo družstvu Nemrlova, které trať absolvovalo za 17,18 vteřin. Hned za ním se zavěsila překvapivě Zvole /17,36/, Ráječek/17,59/ a domácí Pavlov / 17,76/. Všichni věděli, že prvé kolo nic neznamená, neboť na této soutěži rozhoduje až kolo druhé. Tam Zvole dokončila za 34,01 vteřin a zdálo se, že po létech neúspěchů na této soutěži konečně protrhne smůlu. Jak se nakonec ukázalo, o čtyři desetiny sekundy jim uniklo třetí místo. Družstvo Ráječku svoji misi splnilo za 33,47 vteřin a dostalo se před Zvoli. To však ještě nebylo všechno. Velký favorit, družstvo Nemrlova přes maličké zaváhání dosáhlo času 33,19 vteřin a zdálo se, že si odveze prvenství. Družstvo Pavlova muselo dosáhnout času minimálně 32,60. Svým bezchybným výkonem však dosáhlo času 31,13 a zaslouženě zvítězilo.

Kategorii žen rozjelo nejlépe družstvo Dolní Libiny, které prvé kolo dokončilo za pěkných 20,09 vteřin. Hned za ně se zavěsilo družstvo Hrabové / 21,21/ a překvapivě Brníčka / 23,22/. Druhé kolo však patřilo Hrabové, která se jako jediná dostala pod 20 sekund, když dosáhla času 19,58 vteřin. Dolní Libina dokončila za 21,16 vteřin a Brníčko za 22,28 vteřin. Vítězem se tak stala Hrabová před Dolní Libinou a Brníčkem.

V kategorii veteránů se prvým třem družstvům nepodařilo pokus dokončit a v podstatě ztratily naděje na dobré umístění. Mezi těmito družstvy byla Hrabová, Leština II a Sudkov. Pak se však přece jen soutěž rozjela a nejlépe se dařilo Bohuslavicím/21,99/, Bludovu /24,78/ a Třeštině /26,91/. Ve druhém kole pak Bohuslavice dosáhly nejlepšího času a to 20,95 a bylo jasno o vítězi. Bludov dosáhl až čtvrtý nejlepší čas / 23,47/ a v konečném pořadí to stačilo na druhé místo. Třetí pak skončila Třeština, která ve druhém kole dosáhla času 21,52.

Přehlídka kvalitního požárního sportu byla zakončena dekorací vítězů v Soutěži mistrů a také vyhlášením celkových výsledků Holba Cupu pro rok 2013, kdy díky generálnímu sponzorovi pivovaru Holba Hanušovice si všechny týmy odnášely hodnotné ceny.

Výsledky:

Výsledky družstva Sobotína můžete nalézt v kategorii Požární sport -> 2013 -> Výsledky Sobotína nebo kliknutím na odkaz "Výsledky Sobotína".

Výsledky ze soutěže můžete nalézt v kategorii požární sport -> 2013 -> Výsledky soutěží nebo kliknutím na odkaz "Výsledky soutěží".

A celkové pořadí Velké ceny HOLBA cup 2012 naleznete v kategorii Požární sport -> 2013 -> Pořadí VC HOLBA cup nebo kliknutím na odkaz "Pořadí VC HOLBA cup".