Zpět

Velká cena Bludov - 3. srpna 2013

První polovina závodů letošního ročníku Velké Ceny Holba Cupu je úspěšně za námi. Druhou polovinu sezóny odstartoval Bludov. Soutěžilo se zde v kategoriích muži, ženy a veteráni. Pro muže byla nachystána trať na 3 "B" hadice. Ženy a veteráni běželi klasicky na 2 "B" hadice. Startovní listina čítala celkem 35 družstev, 14 ženských a 13 družstev veteránů.

Pro naše družstvo mužů byl již samotný úvod závodu napjatý, protože se někteří členové týmu museli dostat z osobních důvodů co nejdříve pryč. Pořadatelé nás zařadili až na 17 pozici, čímž nám to zrovna moc neulehčili.  Potřebovali jsme odběhnout co nejrychleji, tak se nám velitel soutěže na nástupu snažil vyhovět a vyhlásil jestli se s námi nějaké družstvo z první desítky neprohodí, ale nikdo nebyl ochotný. Už to vypadalo, že ze soutěže odstoupíme a odjedeme pryč, ale naštěstí družstvo Maršíkova ukázalo svůj charakter a pustilo nás před sebe na 12 pozici, čímž nám velice pomohlo a my jim tímto ještě jednou velice děkujeme. :)

Samotný útok byl zaběhnut velmi dobře až na menší zaváhání na savicích. Oba terče byly sestřeleny téměř ve stejném čase s první vody. Časomíra se zastavila v čase 20,16s. Tento čas nám stačil na celkové 11. místo, které nám zajistilo 11 bodů do bodování Velké Ceny. Body, které jsme získaly, nám byli celkem k ničemu, protože jsme s určitých důvodů dostali druhou žlutou kartu. Kvůli žluté kartě nám bylo odečteno 10 bodů. Ve výsledku jsme si tedy odvezli pouze jeden bod.

Družstvu veteránů se v poslední době nedaří. Po povedeném startu sezóny, kde po dvou závodech vedlo průběžné pořadí s 22 body, přišel propad. Na domácích závodech skončilo čtvrté, což bylo velkým zklamáním. Ani v Bludově útok nedopadl tak, jak si představovali. Měli to rozběhnuté dobře, ale byl problém se strojem. Pokus dokončili v čase 22,04s. Tento čas bohužel musel stačit až na 8. místo.

Výsledky:

Výsledky družstva Sobotína můžete nalézt v kategorii Požární sport -> 2013 -> Výsledky Sobotína nebo kliknutím na odkaz "Výsledky Sobotína".

Výsledky ze soutěže můžete nalézt v kategorii požární sport -> 2013 -> Výsledky soutěží nebo kliknutím na odkaz "Výsledky soutěží".

A celkové pořadí Velké ceny HOLBA cup 2013 naleznete v kategorii Požární sport -> 2013 -> Pořadí VC HOLBA cup nebo kliknutím na odkaz "Pořadí VC HOLBA cup".