Zpět


PS Brno - Bohunice (Bohunický ovar) - 27. října 2012

   Je to již nějaký ten pátek co skončila letošní sezóna v Požárním útoku, každopádně je tu ještě pár Pohárových soutěží a my se jedné z nich také zúčastnili. Naši kamarádi z Brna-Bohunice hostili poslední soutěž jejich sezony, která nese název "Osma cup" a my se v rámci naší družby rozhodli jejich soutěž navštívit.

   Na dlouhou cestu jsme osobním automobilem vyrazili v 6:30 hod a okolo 9:30 jsme dorazili na místo konání soutěže. Pětičlenou skvadru, která do Brna zavítala tvořili - Jiří Fojtík, Martin Fojtík, Ondřej Krč, Pavel Kunrad a Jan Vaculík z družsva Maršíkov. Na soutěži předvedlo svůj útok celkem 17 družstev mužů a 4 družstva žen. Náše družstvo bylo nalosováno zhruba do poloviny startovní listiny.

   Ještě než Vám popíšu útok, musím upozornit, že se soutěž běžela s osmičkou mašinou, B75 a C52 hadicemi a na konci naše proudaře čekali nástřikové terče o objemu 10 litrů. Samotný útok byl zaběhnut poměrně slušně. Levý proud byl sestříknut v třetím nejrychlejším čase soutěže a to za 33.03s a pravý proud až o 6 sekund později, tedy v čase 39.92s. Výsledný čas 39.92s nám zajistil pěkné 7. místo. Musím říct, že jsme takový výsledek ani nečekali, jelikož jsme se nikdy soutěže podobného typu nezúčasnili. Tuďíž to pro nás bylo vcelku překvapení.

   Dále následovalo vyhlášení vítězů, které pro nás bylo velkým překvapením, jelikož nás hlavní organizátor soutěže a náš kamarád Jiří Soukup hned na úvod výhlášení předvolal a představil odkud vlastně jsme, protože nás kromě domácích nikdo neznal. Slovy - "Prosím o obrovský potlesk synci přijeli až z Jeseníku. Sobotín je kousek za Šumperkem, pod Pradědem a jsou to naši věrní kamarádi, my doufám jejich, takže za to že přijeli z největší dálky máme pro ně dárek.", náš tým prezentoval. Za bouřlivého potlesku nám pak předal dárek, který si pro nás sbor připravil. Krátce pro vyhlášení jsme se rozloučili a vyrazili zpět domů.

   Své posledních řádky bych rád věnoval sboru Bohunic za špičkovou organizaci, přístup a pohoštění. Jsme nesmírně rádi, že jsme se mohli jejich soutěže zúčastnit. Za SDH Sobotín Vám tímto velmi děkuji. Už teď se těšíme na další ročník, kde nebudeme chybět.

Výsledky:

Výsledky družstva Sobotína můžete nalézt v kategorii Požární sport -> 2012 -> Výsledky Sobotína nebo kliknutím na odkaz "Výsledky Sobotína".

Výsledky ze soutěže můžete nalézt v kategorii požární sport -> 2012 -> Výsledky soutěží nebo kliknutím na odkaz "Výsledky soutěží".

Foto:

 

 

Video:

 
 
28. 10. 2012 17:58:44ondis&curil

Zpět