Zpět

Finále Velké ceny Nemrlov - 8. září 2012

Letošní ročník Velké ceny Holba Cupu v požárním útoku je úspěšně za námi. V Nemrlově se za účasti nejlepších 10 družstev mužů, 6 družstev žen a 12 družstev veteránů uskutečnilo finále soutěže mistrů. Finále se, jak je již zvykem, běželo dvoukolově. V prvním kole bylo pro soutěžní týmy nachystálo několik překážek. Druhé kolo měla kategorie mužů obtížnější. Po sestříknutí obou terčů bylo nastavováno vedení o jednu "C" hadici a teprvé třetí terč zastavoval časomíru. Ženy a veteráni v druhém kole běželi klasicky, tedy bez překážek.

V kategorii mužů v prvém kole zvítězilo časem 16,06s družstvo Dolní Libiny. Na druhém místě skončil Hrabišín, který dosáhl času 16,40s a na třetím místě se časem 16,60s umístili Bohuslavice. Letošní vítěz Holba Cupu, družstvo Pavlova, skončilo na 4. místě. V kategorii žen zvítězilo družstvo Rájce, které časem 20,88s potvrdilo, že titul vítěze Holba Cupu je v těch pravých rukou. O druhé a třetí místo se podělila obě družstva Lesnice. Jednička dosáhla času 22,18s a dvojka času 22,34s. V kategorii veteránů to byl opět vítěz Holba Cupu, družstvo Bohuslavic, které dosáhlo nejlepšího času 20,86s. Pro druhé místo si časem 22,46s zaběhlo družstvo Hrabové a pro třetí, časem 22,76s Bludov.

Druhé kolo odstarovaly pokusy žen, ve kterém předvedlo nejlepší výkon časem 19,42s družstvo Hrabové. Na druhém místě skončila děvčata z Rájce, a to časem 20,47s a na třetím místě Lesnická dvojka, když svůj útok dokončila v čase 21,62s. V kategorii veteránů nenašlo přemožitele družstvo Bohuslavic a opět zvítězilo, tentokrát časem 19,92s. Třeština si svým výkonem a časem 20,11s zaběhla pro druhé místo a třetí místo si časem 20,92 vybojovalo družstvo Leštinské jedničky. Kategorie mužů, jak bylo již sděleno v úvodním odstavci článku, měla druhé kolo obtížnější. Stejně jako v kategorii veteránů, kdy obě nejvyšší příčky vymelo družstvo Bohuslavic, tak i u kategorie mužů tomu nebylo jinak. Družstvo Dolní Libiny si i po druhé doběhlo pro vítězství, když svým časem 31,06s, stíženou disciplínu vyhrálo. Druhé místo, opět jako vprvním kole, ukořistil časem 31,58s Hrabišín. A na třetí příčce skončilo pořádájící družstvo Nemrlova časem 34,29.

V součtu obou časů se v kategorii žen na prvním místě umístila devčata z Rájce celkovým součtem 41,35s. Druhá skončila Lesnická dvojka s časem 43,96 a třetí dvojka Hrabové časem 44,39s.

V kategorii veteránů se suveréně na prvním místě umístilo družstvo Bohuslavic celkovým časem 40,78s. Na druhém místě skončil s časem 46,81s Bludov a o překvapení se postaralo družstvo Dolních Studének, které svými výkony v obou kolech, kde dosáhlo času 47,85s a zaslouženě tak získalo třetí místo. Kategorii mužů ovládla Dolní Libina, která nejlepšími výkony v obou kolech dosáhla času 47,12s. Druhé místo obsadil celkovým časem 47,98s Hrabišín. Na třetím místě pak skončilo družstvo Bohuslavic časem 51,77s.

V závěru byli vyhlášeni vítězové Holba Cupu pro rok 2012. V kategorii mužů družstvo Pavlova, v kategorii žen družstvo Rájce a v kategorii veteránů Bohuslavice.

Výsledky:

Výsledky družstva Sobotína můžete nalézt v kategorii Požární sport -> 2012 -> Výsledky Sobotína nebo kliknutím na odkaz "Výsledky Sobotína".

Výsledky ze soutěže můžete nalézt v kategorii požární sport -> 2012 -> Výsledky soutěží nebo kliknutím na odkaz "Výsledky soutěží".

A celkové pořadí Velké ceny HOLBA cup 2012 naleznete v kategorii Požární sport -> 2012 -> Pořadí VC HOLBA cup nebo kliknutím na odkaz "Pořadí VC HOLBA cup".