Zpět

Velká cena Rájec - 5. srpna 2012

Den po Bludově následovala Velká cena v Rájci. Muži i veterani jeli do Rájce s velkým očekáváním, ale oběma družstvům se prostě dařit nemůže.

Muži potřebovali zaběhnout co nejlepší čas a zíkat mnoho bodů, aby úplně neztratili naději na pořádání Velké ceny. Věděli, že to nebude lehké už jenom kvůli profilu trati. Trať hned od začátku stoupala do prudkého kopce a měla prověřit naše proudaře, ale proudaři měli dostatek času na vyběhnutí kopce, protože problémy nastaly jinde. Nevyšla nalívačka a tím se velmi zpomalila voda a muselo se na ní čekat. Terče byly sestřeleny v téměř shodném čase, na levé straně 22,42s a na pravé straně 22,43s. Obsadili 19. místo a získali pouhé 3 body do Velké ceny. Jejich ztráta na Velkou cenu se ještě více prohloubila. Z neúspěchu byli zklamaní, ale řekli si, že ještě podpoří veterány, kterým se snad bude dařit lépe.

Veteránům podpora od mužského týmu velice pomohla a podařil se jim mnohem lepší výsledek než předešlí den. Do Rájce jeli jako favoriti, protože minulý rok se jim v Rájci podařilo vyhrát. Útok jim vyšel skvěle. Pravý proud sestřelil terč v rychlejším čase 21,92s a levý proud ve výsledném čase 22,09s. Čas 22,09s zajistil veteránům parádní 1. místo a 10bodů do Velké ceny.

Pozn.: Děkujeme týmu Maršíkova za půjčení jejich levého proudaře Tomáše Flory.

Výsledky:

Výsledky družstva Sobotína můžete nalézt v kategorii Požární sport -> 2012 -> Výsledky Sobotína nebo kliknutím na odkaz "Výsledky Sobotína".

Výsledky ze soutěže můžete nalézt v kategorii požární sport -> 2012 -> Výsledky soutěží nebo kliknutím na odkaz "Výsledky soutěží".

A celkové pořadí Velké ceny HOLBA cup 2012 naleznete v kategorii Požární sport -> 2012 -> Pořadí VC HOLBA cup nebo kliknutím na odkaz "Pořadí VC HOLBA cup".