Výjezd - požár nakladače a zem. objektu - 7. prosince 2020

Dne 7. 12. 2020 v 19:19 byl naší jednotce operačním a informačním střediskem Olomouckého kraje vyhlášen poplach k požáru zemědělského objektu, ve kterém se nachází malý nakladač, a to v Rudolticích nad rybníkem pana Juříka. Jednotka vyjela s CAS 24 DENNIS Rapier v počtu 1+4 a DA Avia 1+2 a na místo události dorazila jako první. Průzkumem na místě zjistila, že dělníci stihli "bobka" z objektu vytáhnout za pomocí dalšího zemědělského stroje a částečně jej uhasit pomocí PHP. K uhašení "bobka" byl použit jeden vysokotlaký proud a hasiči zasahovali v dýchací technice. Poté se na místo dostavily jednotky z Petrova a Velkých Losin a HZS Šumperk. Jednotka následně provedla průzkum objektu, aby zjistila, jestli zde nedochází k dalšímu hoření. Objekt byl pouze silně zakouřený. Z toho důvodu provedli členové jednotky ze Sobotína v dýchací technice otevření všech oken, aby došlo k odvětrání objektu pomocí přetlakové ventilace. Po odvětrání se jednotky odebraly zpět na základnu.

08. 12. 2020 19:22:57curil