Zpět


Výjezd - pád stromů přes komunikaci - 22. července 2017

   Dne 22. 7. během oslav 130. výročí založení našeho sboru se nad Sobotínem přehnala silná bouřka. Právě z tohoto důvodu byla naše jednotka odvolána hned ke třem událostem. Jako první vyjela v 19:01 ve 3 lidech (Fojtík Jiří, Krč Ondřej, Dorňák Aleš) ke spadlému stromu na pozemní komunikaci I/11 na křižovatce u firmy Potes. Jednotka na místě zasahovala sama, z důvodu vytíženosti okolních jednotek. Po příjezdu na místo události jednotka zjistila, že strom zasahuje do půlky komunikace, strom tedy pomocí motorové pily rozřezala a následně komunikaci zametla.

   Poté byla jednotka operačním střediskem vyslána k dalšímu spadenému stromu na pozemní komunikaci I/11, tentokrát v 6 lidech (Fojtík Jiří, Krč Ondřej, Dorňák Aleš, Vlček Martin, Zadina Miroslav, Špaček Karel), a to do Rudoltic u tzv. Rychty. Zde opět provedla rozřezání a úklid stromu z komunikace.

   Z Rudoltic se odebrala k poslední události v počtu 9 lidí (Fojtík Jiří, Krč Ondřej, Dorňák Aleš, Vlček Martin, Zadina Miroslav, Špaček Karel, Talpa Jakub, Šmotek Petr, Strnad Jiří), a to do Sobotína, kde ze střechy rodinného domu čp. 174, během rekonstrukce uletěla plachta. Jednotka na místě provedla opětovné zaplachtování střechy a pomoha vyklidit a vytřít zasažené prostory. Poté se vrátila zpět na základnu.

Foto:

 

 

Video:

 
 
27. 07. 2017 22:26:49curil

Zpět