Výjezd požár komínu - 23. února 2013

Naše jednotka, na pokyn KOPIS, vyjela dne 23. února 2013 v 11:27 k požáru komínu rodinného domu. Jednotce ve složení 1+5 (Martin Vlček, Jiří Srtnad, Miroslav Krč, Zdeněk Měrka, Fojtík Martin, Milan Hrachovický) bylo oznámeno, že hoří komín rodinného domu č. p. 127, ale ve skutečnosti šlo o sousední dům č. p. 63, kde bydlí paní Uhlířová.

Na místo události byly vyslány celkem 3 hasičské jednotky, a to SDH Sobotín, SDH Petrov nad Desnou a HZS Šumperk.

Podle prvních zpráv bylo hlášeno, že je na půdě uskladněné seno a sláma, které by se mohlo vznítit. Po příjezdu na místo události bylo naštěstí zjištěno, že hoří pouze saze v komíně. Uskladněné seno a sláma zůstalo v bezpečí. Zasahující hasiči radši natáhli jeden "C" proud kdyby náhodou někde přece jenom začalo hořet. Během zásahu plameny ustály a vše se zklidnilo.

Později bylo zjištěno, že už nikde nehoří a bylo doporučeno, aby paní v kamnech nezatápěla. Během zásahu se nikomu nic nestalo. Objekt byl předán majiteli a jednotka se vrátila na základnu v 13:46.

25. 02. 2013 20:23:04curil