Výjezd požár (taktické cvičení Diakonie) - 12. prosince 2012

Ve středu 12. prosince 2012 ve 14:01 byl jednotce vyhlášen poplach k požáru Diakonie. Naštěstí se jednalo pouze o taktické cvičení s evakuací osob. Bohužel u naší jednotky se projevilo, že čas okolo druhé hodiny je pro včechny dobrovolné hasiče k výjezdu nejméně vhodný. Všichni naši členové výjezdové jednotky jsou buď ve škole nebo pracují. Proto se stalo, že v danou hodinu výjezdu se v Sobotíně nacházeli pouze dva členové Jiří Fojtík a Miroslav Zadina. Jednotka tedy přijela na místo události v 14:11 a hlasili se u velitele zásahu Jaroslava Měrky.

Jednotka pomáhala s evakuací 35 osob z toho 6 osetřovatelů. Lidé museli být evakuování na nosítkách, protože většina osob je v diakonii imobilní. Návíc ještě evakuaci stěžovalo velmi úzké schodiště, po kterém jsme osoby vynášeli. I přes náročnosti, které před nás byli postaveny proběhlo vše v pořádku.

Po ukončení cvičení jednotka opět pomáhala s odnešením osob na jejich pokoje. Poté před budovou proběhlo vyhodnocení cvičení a bylo kladné. Jednotka se vrátila na základnu v 15:26 hod.

Na níže uvedem odkaze můžete nalézt stránky Diakonie a podívat na různé zajimavosti ze života seniorů v Sobotíně.

www.diakoniecce-sobotin.cz

20. 12. 2012 19:12:52curil