Školení strojníků JSDH - 21. března 2014

V pátek 21 . března od ranních hodin se naši dva členové zúčastnili školení strojníků JSDH a to na stanici HZS v Šumperku. Na začátku školení se členové školení seznámili s teorii a poté přišli na praxi, která se týkala dálkové dopravy vody pomocí PS 12.

Dálková doprava vody se prováděla na parkovišti u střední školy na ulici Gen. Krátkého až na "Vyhlídku". Při dopravě vody byla jako zdroj vody použita CAS 32 ze stanice HZS Zábřeh. Pak se k cisterně použily ještě dvě PS 12. Celková délka vedení byla okolo 800 metrů a celkové převýšení bylo asi 80 metrů.

Po skončení dálkové dopravy vody se účastníci školení přemístili zpět na stanici kde provedli závěrečné testy. Oba naši členové uspěli na výbornou a mohou vykonávat funkci řidič/strojník.

9. 04. 2014 20:26:14curil