Zpět

Finále Velké ceny Hrabišín - 12. září 2020

V sobotu 12. září 2020 se v Hrabišíně konala Soutěž mistrů v požárním sportu, které se účastní nejlepších 10 družstev mužů, 7 družstev žen a 7 družstev veteránů.

Tato soutěž je dvoukolová a závodí se na tratích, na které nejsou týmy příliš zvyklé. Tratě jsou osazeny překážkami a v kategorii mužů dochází po sražení prvých dvou terčů k prodlužování vedení o jednu hadici.

V kategorii mužů se prvé kolo nejlépe podařilo družstvu Bílého Potoka, které crossovou trať proběhl za 16,47 vteřin před Ráječkem /16,78/ a Nemrlovem /17,19/.

V kategorii žen v prvém kole zvítězila Lesnice, která trať proběhla za 19,50 vteřin. Druhá skončila Dolní Libina, která dokončila za 20,97 vteřin a třetí Hrabišín, který dokončil za 21,53 vteřin.

V kategorii veteránů se nejlépe dařilo družstvu Hrabišína, které dosáhlo času 21,08 vteřin. Hned za něj se zařadilo družstvo Dolních Studének, které svůj pokus dokončilo za 21,29 vteřin. Třetí pak Bratrušov, který dosáhl času 23,28 vteřin.

Druhé, daleko složitější kolo zvládlo v kategorii mužů nejlépe družstvo Nemrlova, které dokončilo za 31,69 vteřin. Druhý skončil Hrabišín časem 31,99 vteřin a třetí pak Třeština za 35,15 vteřin. Celkově tak v soutěži zvítězil Nemrlov před Hrabišínem a Bílým Potokem.

V kategorii žen se druhé kolo nejlépe podařilo družstvu Dolní Libiny, které svůj pokus dokončilo za 18,36 vteřin, druhá skončila Lesnice, která dosáhla času 18,41 vteřin a třetí Pavlov za 18,84 vteřin. Celkově tak zvítězilo družstvo Lesnice, se kterým nikdo nepočítal před Dolní Libinou a Hrabišínem.

Ještě větší překvapení se konalo v kategorii veteránů. Ve druhém kole zvítězily Bohuslavice za 19,78 vteřin, druhé se umístily Dolní Studénky za 20,10 vteřin a třetí Bratrušov za 21,04 vteřin. Vítězem se pak staly Dolní Studénky, které vyloupily Hrabišín, před Bohuslavicemi a Bratrušovem.

V závěru pak byly vyhlášeny výsledky Holba Cupu a starostkou Okresního sdružení Milenou Sobotkovou společně se senátorem Mirkem Adámkem byla dekorována vítězná družstva a předány putovní poháry. Ocenění se také dostalo zakladateli a řediteli Holba Cupu JUDr. Milanu Churavému.

Výsledky:

Výsledky družstva Sobotína můžete nalézt v kategorii Požární sport -> 2019 -> Výsledky Sobotína nebo kliknutím na odkaz "Výsledky Sobotína".

Výsledky ze soutěže můžete nalézt v kategorii požární sport -> 2019 -> Výsledky soutěží nebo kliknutím na odkaz "Výsledky soutěží".

A celkové pořadí Velké ceny HOLBA cup 2019 naleznete v kategorii Požární sport -> 2019 -> Pořadí VC HOLBA cup nebo kliknutím na odkaz "Pořadí VC HOLBA cup".