Zpět


Výjezd - Taktické cvičení ZŠ Sobotín - 25. října 2019

   Dne 25. 10. 2019 v 9:48 byl jednotce operačním a informačním střediskem Olomouckého kraje vyhlášen poplach k nahlášené události požáru ZŠ Sobotín. Jednotka vyjela s CAS 24 Dennis Rapier v počtu 1+6, a na místo přijela jako první. Průzkumem na místě události bylo zjištěno, že učitelé evakuovali děti před naším příjezdem. Avšak bylo nám oznámeno, že se dvě děti a jedna učitelka stále pohřešují.  VJ zajistil vypnutí elektrické energie a přívodu plynu.

   Průzkumná skupina v dýchací technice, složená ze čtyř členů JSDH Sobotín, zahájila průzkum budovy, během kterého bylo ve sklepních prostorách nalezeno ohnisko požáru.  To bylo za pomocí jednoho proudu „C“ zlikvidováno. Poté, co byly pohřešované osoby nalezeny v 2. NP, za pomocí vyváděcích masek děti vyvedla ven. Následně jsme byli nápomocni při záchraně učitelky přes okno učebny, za pomocí výškové techniky.

   Poté bylo provedeno odvětrání objektu za pomocí přetlakové ventilace a jednotky se odebraly zpět na základnu. Jednalo se o taktické cvičení.

 

Foto:

 

 

Video:


 
 
25. 10. 2019 20:56:35curil

Zpět