Zpět


Velká cena Sobotín - 4. srpna 2019

   Neděle 4. srpna patřila v kalendáři Velkých cen Holba Cupu 2019 Sobotínu. Už od brzkého rána probíhaly na našem areálu u hasičské zbrojnice, kde se uskutečnil třetí ročník memoriálu Zdeňka Měrky, četné přípravy, abychom pro všechna družstva i návštěvníky zajistili co nejlepší podmínky. Naši neobvyklou a pro proudaře nelehkou trať přijelo pokořit 24 družstev mužů, 8 družstev žen a 13 družstev veteránů.

   V kategorii mužů se krátce po startu soutěže ujalo vedení družstvo Hrabišína, když svůj pokus dokončilo v čase 15,12 a nechalo všechny ostatní týmy za sebou. Na druhém místě skončilo družstvo Ráječku (15,31) a na stupně vítězů se probojovaly ještě Janovice (16,33). Naše družstvo mužů nastoupilo na startovní čáru až po polední pauze. Bohužel se nám nepodařilo štěstěnu naklonit ani na domácí dráze, kde nás zradilo počasí v podobě velké dešťové přeháňky. Běželi jsme tedy s mokrými a tím pádem mnohem těžšími hadicemi, a navíc měl savičář velký problém se sešroubením savic. Časomíra se zastavila až v čase 19,34 (LP: 18,95), což nám stačilo na patnácté místo, za které jsme si připsali dalších deset bodů do celkového pořadí Holba Cupu.

   Současně s kategorií mužů probíhala i kategorie žen. Zde slavilo největší úspěch družstvo Dolní Libiny, které dosáhlo času 20,11 a obhájilo tak loňské prvenství. Za ně se postupně zařadily ženy z Maršíkova (20,43) a Lesnice (21,10).

   Závěr soutěžního dne patřil již tradičně veteránům, kdy naše družstvo celou kategorii odstartovalo. Pro první místo si doběhlo družstvo Sudkova (20,16), stříbro patřilo Hrabové (20,36) a bronz si odvezli veteráni z Hrabišína (20,85). Domácí skončili na pátém místě s časem 21,46 (PP: 21,06) a připsali si dalších šest bodů do celkového pořadí Holba Cupu.

   Závěrem bychom chtěli poděkovat všem, kteří se jakýmkoli způsobem podíleli na zajištění bezproblémového chodu celé soutěže. Velice vděčni jsme také sponzorům, díky kterým jsme mohli zajistit věcné ceny pro nejlepší zúčastněná družstva.

 

Výsledky:

Výsledky družstva Sobotína můžete nalézt v kategorii Požární sport -> 2019 -> Výsledky Sobotína nebo kliknutím na odkaz "Výsledky Sobotína".

Výsledky ze soutěže můžete nalézt v kategorii požární sport -> 2019 -> Výsledky soutěží nebo kliknutím na odkaz "Výsledky soutěží".

A celkové pořadí Velké ceny HOLBA cup 2019 naleznete v kategorii Požární sport -> 2019 -> Pořadí VC HOLBA cup nebo kliknutím na odkaz "Pořadí VC HOLBA cup".

Foto:

 

Video:

Muži: 

 

 

Veteráni: 

 
 
10. 08. 2019 22:46:52curil

Zpět