Výjezd - hledání pohřešované osoby - 24. září 2017

Dne 24. září byla naše jednotka vyslána operačním střediskem ke spolupráci se složkami IZS k vyhledávání osob. Jednotka vyjela v počtu 1+5 (Fojtík Jiří, Vlček Martin, Strnad Jiří, Šmotek Petr, Zadina Miroslav, Krč Ondřej) a na místě spolupracovala s hasiči z Petrova nad Desnou a Šumperka a lezecké skupiny ze stanice Olomouc. Jednalo se o ztraceného houbaře, který přecenil své síly.

S pohřešovaným mužem se zasahujícím hasičům podařilo telefonicky spojit. Uvedl, že se nachází nedaleko silnice, vidí blikající majáky a slyší hlasy, ale nemůže se k záchranářům dostat. Hasiči zkoušeli přes operátora lokalizovat jeho polohu a spolu s policisty a horskou službou se ho v rojnicích vydali hledat. Přesto, že několikrát prošli uvedenou lokalitu, pátrání rozšířili i na širší okolí, muže se jim stále nedařilo vypátrat.

Okolo 4 hodiny ráno byla naše jednotka odvolána a vystřídána jinými složkami.

Pohřešovaný houbař se našel téhož rána okolo 9 hodiny pod motorestem Ztracenka.

31. 10. 2017 18:37:22curil